Rozstępy mogą pojawić się w różnym wieku i u różnych osób. Obojętne, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Nieważne, ile masz lat ani jaki masz styl życia. Rozstępy mogą się u Ciebie pojawić i na długo pozostać w Twoim życiu. Jednak nie musi tak być. Są zabiegi, które pozwolą raz na zawsze pozbyć się problemu. Jednak najpierw warto zapoznać się bliżej z tematem powstawania rozstępów oraz tego, jak powinniśmy się z nimi obchodzić. Następnie można przejść do wyboru zabiegu, który zniweluje je całkowicie!
Jak powstają rozstępy? Jak sobie z nimi radzić?
Rozstępami nazywamy ścieńczałą skórę przypominającą pasma blizn. Powstają one na skutek szybkiego rozciągnięcia się ciała. Najczęściej powstają podczas ciąży, gdy skóra na brzuchu gwałtowanie się rozszerza. Rozstępy mogą pojawić się także przy nagłym, szybkim rośnięciu człowieka w okresie rozwojowym. Także wtedy, gdy gwałtownie przybierzemy na wadze lub w naszym organizmie zachodzą zmiany hormonalne mogą pojawić się na naszym ciele takie problemy. Wraz z czasem, rozstępy zmieniają swoją postać. Początkowo są to czerwone, siwe pasma. Następnie zmieniają one kolor na biały. Są one wklęsłe i nierównomiernie rozłożone w naskórku i tkance tłuszczowej. Rozstępy mogą pojawić się w różnych miejscach. Najczęściej jest to brzuch, plecy, ramiona oraz uda.
Jakie są metody na usuwanie rozstępów?
Najważniejsze przy rozstępach jest szybkie działanie. Ich usuwanie jest dość ciężkie i może być problematyczne. Największą szansę na ich całkowite zniknięcie mamy w początkowej fazie, gdy nie przybierają one jeszcze formy białych pręg. W zależności od głębokości zmian oraz ich obszaru można skorzystać z różnych metod na usuwanie rozstępów. Są to między innymi zabiegi laserem frakcyjnym, radiofrekwencja mikroigłowa, dermapen w połączeniu z osoczem, mezoterapii igłowa, karboksyterapia, laser Genesis. Forma oraz ilość przeprowadzonego leczenia powinna być dobrana indywidualnie do pacjenta.
Usuwanie rozstępów – jaka metoda jest najlepsza?
Nie da się wybrać jednej metody, która jest najlepsza. Każda z nich ma swoje indywidualne zalety, które przy danym typie rozstępów mogą okazać się kluczowe. Dlatego najlepsze usuwanie rozstępów to to, które zostanie odpowiednio dobrane do danych zmian. Ważna jest więc konsultacja z doświadczonym lekarzem. Poradzi on, jakie zabiegi powinny zostać przeprowadzone oraz w jakiej ilości. Zwykle powtórek musi być co najmniej kilka, aby efekty były widoczne i długotrwałe.
Rozstępy są bardzo problematyczne i potrafią mocno wpłynąć na naszą samoocenę. Ich pielęgnacja oraz samodzielne próby rozwiązania tej kwestii mogą nie przynieść żadnych rezultatów. Dlatego warto udać się do specjalisty, który doradzi nam oraz przeprowadzi odpowiednie zabiegi. Z pewnością uda nam się pozbyć problemu, jeśli wcześnie zareagujemy i zajmiemy się sprawą!