Zaszycie alkoholowe to skuteczne uzupełnienie dla leczenia uzależnienia. Zabieg opiera się na implementacji leku podskórnie, więc jest to prosta i stosunkowo niedroga procedura. Wszywkę oferuje bardzo wiele punktów medycznych, przychodni i klinik, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dzięki powszechności takiego rozwiązania skuteczna walka z nałogiem jest możliwa jak nigdy dotąd! Recovery Point w Tychach również posiada w swojej ofercie możliwość przeprowadzenia podobnego zabiegu. Poniżej zamieszczamy praktyczne informacje, które pomogą odpowiednio przygotować się do przeprowadzenia zabiegu.
Wszywka alkoholowa co to jest?
Esperal wszywka działa jako wsparcie w czasie leczenia, wspomagając silną wolę. Jej głównym zadaniem jest wywołanie nieprzyjemnej reakcji organizmu na spożycie alkoholu. Nazwa “Esperal” wciąż jest w użytku, mimo iż od 2010 roku preparat nosi nazwę Disulfiram. Dostępny jest w formie tabletek. Wszywka Esperal uwalnia stopniowo, dzięki czemu w organizmie blokowana jest produkcja enzymu dehydrogenazy aldehydowej. W efekcie niemożliwy jest prawidłowy metabolizm alkoholu w wątrobie, a organizm niemal natychmiast ulega zatruciu. Esperal w kontrolowany i skuteczny sposób bardzo szybko powoduje pogorszenie samopoczucia, jak np. mdłości, zawroty głowy czy wymioty. Skutki najłatwiej jest przyrównać do kaca, a negatywne skojarzenia mają w przyszłości zniechęcać osobę uzależnioną od sięgania po alkohol.
Jak długo działa Esperal wszywka jako uzupełnienie terapii
Jak już padło powyżej – wszywka aplikowana jest pod skórę. Czemu służy taka forma? Przede wszystkim odpowiedniemu dozowaniu substancji aktywnej oraz bezpieczeństwu pacjenta. Esperal działa skutecznie przez okres od 6 miesięcy do roku. Warto jednak mieć na uwadze, że organizm każdej osoby może zareagować na podanie leku inaczej, a na działanie leku składa się szereg ściśle określonych warunków. Kiedy jednak przystępuje się do wykonania zabiegu, na 12 godzin przed nim bezwzględnie nie można przyjmować alkoholu.
Wszywka alkoholowa gdzie się wszywa
Wszywki alkoholowe implementuje się najczęściej za łopatką lub w pobliżu pośladka. Po zabiegu wizytę w gabinecie trzeba powtórzyć, aby ponownie opatrzyć ranę i zdjąć szwy. Efekty działania preparatu będą odczuwalne praktycznie od razu, dlatego też osoba w trakcie leczenia nie musi go przerywać. Takie rozwiązanie bardzo skutecznie wspiera samokontrolę oraz stopniowo pozwala odzwyczaić organizm od konieczności przyjmowania alkoholu.
Wszywka alkoholowa gdzie zrobić zabieg?
Wszywka alkoholowa może być założona szybko oraz bezboleśnie. W implementacji bierze udział chirurg, dlatego lek może być umiejscowiony precyzyjnie i w pełni bezpiecznie. Klinika Recovery Point Tychach również ma w swojej ofercie zabieg wszycia Esperalu. Ile kosztuje wszywka alkoholowa – cena przeprowadzenia zabiegu różni się w zależności od miasta oraz danego punktu medycznego. Najczęściej jednak kosztuje on od kilkuset do tysiąca złotych, więc jest to bardzo przystępna opcja wsparcia w czasie prowadzenia terapii czy innych form leczenia.